İSAY2 Galeri Vali Ahmet Hamdi Nayir, değerlendirme toplantıları ve ilçeleri tanımak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında son ziyaretini Dumlupınar’a gerçekleştirdi. 
Kaymakamımız Menderes Topçuoğlu tarafından karşılanan Vali  Ahmet Hamdi Nayir ilk olarak Menderes Topçuoğlu’nu makamında ziyaret etti ardından kaymakamlık toplantı salonunda ilçe idare şube başkanları ile değerlendirme toplantısı yaptı.
“SİZLERİN TOPLAM BAŞARISINA TALİBİZ”
Yönetim anlayışı ve prensipler hakkında bilgiler veren Vali Ahmet Hamdi Nayir konuşmasında ‘insan odaklı hizmet’ vurgusu yaptı. Vali  Ahmet Hamdi Nayir, “Her şeyden önce insan odaklı hizmet istiyoruz. Nasıl bir hizmet bekliyorsanız, öyle hizmet etmelisiniz. Artık devletin asık suratını terk ettiği, vatandaşlara daha mülayim davrandığı bir çağa döndük. Kamu görevlilerimiz eskisine göre daha iyi eğitime sahip. Bunun karşılığı olarak da vereceğimiz hizmetin kalitesini artırmalıyız. Binalarımız, eğitim seviyemiz, araçlarımız buna uygun. Dolayısıyla her şeyi daha iyi yapmak zorundayız. Bu bizim hem sorumluluğumuz hem de gururumuz. Eğer iyi hizmet yapıyorsak onun gururunu taşıyacağız, yapamıyorsak da onun sorumluluğunu hissedeceğiz. Bizler, sizlerin toplam başarısına talibiz. Eğer Kütahya ilinde iyi bir devlet yönetimi varsa bu yalnızca valinin yapacağı şey değildir.  Mutlaka il idare şube başkanları, ilçe idare şube başkanları ve kaymakamlarla birlikte oluşturulmuş bir hizmet zinciridir. Gece başınızı yastığa koyduğunuzda günün muhasebesini yapmalısınız, yürüttüğümüz hizmetler bunu gerektiriyor, vatandaşların bizlerden beklentisi bu. Yerimiz küçük, imkanlarımız az, bu kadar oluyor diye düşünmeyin. Daha verimli, etkili hizmet etmek sizin göreviniz olmalı” dedi.
“HALA TOPRAKLARIMIZ ÜZERİNE HESAPLAR YAPILIYOR”
‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesini canlı tutmalıyız diyen Vali  Ahmet Hamdi Nayir, “Tarihin, kültürün önemli ögelerini taşıyan bu topraklara borcumuz var, onu yerine getirmemiz lazım. Bütün dünyanın üzerine planlar kurduğu zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Tarihe baktığımızda hiçbir zaman sırtımızı yaslayıp oturacağımız bir dönem olmamış, mutlaka birileri karıştırmış. 7 düvelin gözünün olduğu toprak olmuş, Kurtuluş Savaşı’nı öyle vermişiz. Bugün de hala bu tehlike devam ediyor, en son 15 Temmuz’da bunu gördük ve yaşadık. Ülkemiz Doğu ile Batı arasında enerji, petrol, doğalgaz koridorları üzerinde önemli bir konuma sahip. Dünyada söz sahibi olmak isteyen ülkeler mutlaka topraklarımıza bakıp, ‘burada ne hesabımız vardı’ diye düşünüyor. Bu kadar ağır sorumluluğu olan topraklarda başarısız ve zayıf olan ülkeler ayakta kalmaz. Başarı herkesin toplam başarısına bağlı. Hiç kimse görevini küçük görmesin, yaptığı işin öneminin farkında olsun ancak tek önemli işi ben yapıyorum diye de düşünmesin bu durum ihmalleri beraberinde getirir. İş sevilirse başarı getirir, eğer sevilmiyorsa sıkıntı yaşatır.  Ekip anlayışı içinde, insanımızı insan yerine koyarak, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesini canlı tutarak bizim bu hizmeti yürütmemiz lazım. Biz eğer üzerimize düşen görevi yapmazsak Malazgirt’ten Kurtuluş Savaşı’na, 15 Temmuz’a kadar bütün şehitlerimizin hakkı üzerimizde kalır. ‘Biz bu topraklar için canımızı verirken, siz terinizi vermekten niye çekindiniz, niye kıskançlık ve tembellik gösterdiniz?’ diye hesap sorarlar, bunu böyle bilmek lazım” diye konuştu.
Vali Nayir daha sonra Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan’ın makamına geçti. İlçenin genel durumu hakkında bilgiler aldı. Vali Ahmet Hamdi Nayir burada yaptığı konuşmada, “Kamu yönetimini merkezi ve yerel yönetimler olarak ikiye ayırıyoruz. Yerel yönetimler seçilmiş, bizler atanmış olarak hizmet ediyoruz. Herkesin yapacağı görevler ayrı ayrı tanzim edilmiş ancak birbirine destek vermesi gereken durumlar oluyor. Bu durumlarda da karşılıklı fikir alışverişi ve iyi ilişkiler önem kazanıyor” ifadelerini kullandı. 
Vali Ahmet Hamdi Nayir Dumlupınar ziyaretine Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğü Dumlupınar Müzesi ve Atatürk Karargah Evi ziyaretiyle devam etti. Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğü Dumlupınar Müzesi anı defterini imzalayan Vali  Ahmet Hamdi Nayir deftere; “Dumlupınar ilçemize yapmış olduğum ziyarette gezme fırsatı bulduğum Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğü Dumlupınar Müzesi bizleri Kurtuluş Savaşı’mızın en önemli günlerine götürdü. Üzerinde yaşadığımız cennet vatanımızın bizlere ulaşmasında büyük fedakarlıkları olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün büyüklerimizi yeniden andık. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun” ifadelerini yazdı. 
Son olarak Dumlupınar Şehitliği’ni ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir ilçeden ayrıldı.